Hodinový hoteliér

Hodinový hoteliér

Režie: Ivan Rajmont
Dramaturgie: Jan Vedral

Scéna: Milan David
Kostýmy: Marta Roszkopf

Herecké obsazení:

Hanzl:
Jaroslav Satoranský

Fána:
Oldřich Vlach

Zuzi:
Markéta Frösslová

Ríša:
Tomáš Dastlík

Termíny představení:

Název představení Datum představení
Název představení Datum představení Začátek představení Volná místa Nákup vstupenek
HODINOVÝ HOTELIÉR 20/11/2019 19:00 0
HODINOVÝ HOTELIÉR 05/12/2019 19:00 13
HODINOVÝ HOTELIÉR 28/01/2020 19:00 50

O představení:

O hře

Šedesátá léta dvacátého století. Dva svérázní penzisti, kteří pamatují lepší časy první republiky a které budovatelská léta semlela, ale nezbavila chuti do života, pronajímají svůj kutloch, zchátralý, původně honosný měšťanský byt, mileneckému páru hledajícímu pro svůj vztah soukromí. On ženatý se závazky, ona studentka bez prostředků. Nikdo z těch čtyř nemá budoucnost, ani ten milenecký vztah ji, zdá se, nemá. Noc, kterou tato čtveřice společně stráví, však přinese do dívčina života nejen rozchod, ale také novou hodnotu: radost z plného a nic nezatajujícího a nic nepředstírajícího prožitku každé chvíle, kterou nám život dává.
Šedesátá léta dvacátého století. Herec, svérázný myslitel a autor Pavel Landovský je členem Činoherního klubu, zažívá svá herecká zlatá léta i zlatá léta „svého“ divadla. Hrou Hodinový hoteliér se ve svém mateřském divadle etabluje také jako dramatik jedinečného talentu s velkým citem pro detaily lidského života, pro – tehdy a dodnes obdivované – hrabalovské „perličky na dně“. Okupace a normalizace zbortí Landovského hereckou a autorskou kariéru a českou veřejnost připraví o vše, co jí dokázal nabídnout a mohl, ale nesměl vytvořit.
Přestože je komedie Hodinový hoteliér pevně svázána s českou kulturou doby svého vzniku, jsou její hodnota, obsah, humor i scénické možnosti nadčasové. Proto Landovského hru uvádíme na Studiové scéně ve volném cyklu připomínajícím skvosty československé dramatiky dvacátého století.

Ve hře předepisuje autor na scéně kouření a inscenace jeho umělecký záměr respektuje. V inscenaci zazní expresivní výrazy a není vhodná pro mládež do 15 let.
Představení hrajeme bez přestávky.

Premiéra: 16.10.2014
Uvádíme na Studiové scéně.

Délka představení: 90 minut

Fotogalerie: